SZEOB Kisvakond Minibölcsődéje

Csörötnek község vezetője szorgalmazta, hogy Csörötneken is biztosított legyen a 3 év alatti gyermekek napközbeni ellátása. A lakosság körében is megfogalmazódott a bölcsődei ellátás igénybevétele iránti igény. Egy sikeres pályázat és az új jogszabályi környezet lehetővé tetette, hogy elinduljon a mini bölcsődei ellátás is. Csörötneken Község Önkormányzata 2022-ben egy új, átalakított, modern épületben mini bölcsődét hozott létre. A mini bölcsőde a Szentgotthárd és Kistérsége Egyesített Óvodák és Bölcsődék tagintézménye lett. A SZEOB Kisvakond Minibölcsődéjében, a 0-3 éves gyermekek bölcsődei nevelését egy új ellátási formában, kisebb csoportlétszám mellett tudjuk megvalósítani. A gyermekek különféle szociokulturális háttérből érkeznek szinte minden réteget képviselve, mely lehetővé teszi, hogy az eltérő kultúrából érkezők jól integrálódjanak, szocializálódjanak, így már a korai életszakaszban fontos társadalmi értékek közvetítésére nyílik lehetőség. Nevelőmunkánk tárgyi feltételei biztosítottak.A gyermekek gondozását és önállósodását segítő berendezési tárgyak és eszközök a gyermekek méretéhez és fejlettségéhez igazodnak. A kisgyermeket körülvevő tárgyi környezet kialakítását meghatározták a jogszabályi és a szakmai előírások. Az épület játszóudvara és egyéb helyiségei a kisgyermekek létszáma, életkora, igényei alapján került kialakításra.