A magyarlaki Micimackó Tagóvoda

Az óvoda Szentgotthárd közelében, falusi környezetben található.
1991. szeptember 1 - én nyílt, részben önállóan gazdálkodó önkormányzati intézmény volt.
2004.szeptember 1-től Magyarlak- Csörötnek Általános Iskola, majd 2009. július 1-től Szentgotthárd és Kistérsége Oktatási Intézmény intézményegységeként működött, 2010-től a SZEOB tagóvodája lett.
Eredetileg az épület nem óvodának készült, átépítéssel alakították ki a célnak megfelelően.
25 férőhelyen tudja fogadni az óvodáskorú gyermekeket.
Az épületben egy csoportszoba van, egy kisebb egyéni, illetve mikro csoportos fejlesztések ellátására alkalmas külön helyiséggel.
A gyermekek étkeztetéséhez melegítő konyha áll rendelkezésre.
A fűtés gázzal történik, a karbantartást az önkormányzat közhasznú dolgozói látják el az intézmény területén.
A gyermekek általában két gyermekes családból érkeznek. / 2 - 3 kivétellel. /
A helyi sajátosságokból adódóan osztatlan csoportban nevelődnek, melyhez a személyi feltételeket két felsőfokú végzettségű óvónő és egy szakképzett dajka biztosítja.
Az óvodaudvar szépen gondozott, nagy füves területű, változatos mozgáslehetőségeket biztosít a gyermekek számára, törekednek folyamatos fejlesztésére.
Fontosnak tekintik a hagyományalakítást és ápolást az intézményben. / Ünnepek, rendezvények./