A csörötneki Csillagvirág Tagóvoda

 

Óvodánkat 1975-ben a Csörötneki Községi Közös Tanács alapította   három település, Csörötnek, Magyarlak és Rábagyarmat községek óvodáztatási feladatának ellátása céljából.

Jelenleg a SZEOB tagintézményeként működünk egy régi, tágas, villaszerű épületben, a falu szívében,

csodálatos környezetben, alig száz méterre a Rábától, a kultúrház és a Polgármesteri Hivatal szomszédságában. 25 főnyi férőhelyen, egy  vegyes csoportban neveljük a 3-7 éves korú kisgyermekeket reggel 6-tól délután 4 óráig.

Tágas, közel 1500 négyzetméternyi területen homokozó, udvari fajátékok és szánkódomb, csúszda, babaház színesíti az udvari élet palettáját.

Épületünk egy részében a korábban önálló főző konyhát jelenleg A JUSTFOOD tálaló konyhaként, ebédlőként működteti. Rajtunk kívül itt, illetve innen étkeznek a falu nyugdíjasai, iskolás menzások, napközis gyerekek, és vendégek.

Nevelőmunkánk tárgyi feltételei biztosítottak. Tornaszobánk jól felszerelt. Bordásfalak, padok, tornaszőnyegek, különböző tornaszerek és eszközök adnak lehetőséget változatos mozgásra, mozgásos játékokra, speciális mozgásfejlesztésre.

Személyi feltételeink Igazán jónak mondhatók. 2 óvodapedagógusunk sokféle   szakmai továbbképzéssel és több mint 30 évnyi szakmai tapasztalattal a tarsolyában nevelik a kisgyermekeket. Munkájukat közvetlenül szakképzett dajka, és képesített pedagógiai-gyógypedagógiai asszisztens segíti.       A korábban magunk készítette Epochális rendszerű nevelési programunk több speciális, sajátos elemet is tartalmazott. E lényegi elemeket tagintézményként megőrizhettük, plusz cél és feladatként, módszerként vagy   eszközként ma is használjuk a helyi igényeknek megfelelően. (ilyen pld. az epochális tanulási módszer, egyéni felzárkóztató fejlesztések, magyar nyelvű roma népi kultúrából közvetítés)

A 2018-ban lezajlott országos Intézményi tanfelügyeleti ellenőrzés óvodánk erősségének tartotta:  

„A gyermekek iránti mély elköteleződést,  az intézményre jellemző befogadó, elfogadó attitűdöt, együttműködést a családokkal, a közösség fejlesztő tevékenységeket, a színes, változatos, hagyományápoló programokat.”